زمان انتشار: ۱۳۹۱ دوشنبه ۹ بهمن ساعت 15:12 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۱/۱۱/۹ ساعت 15:12    تعداد بازدید: 173    کد مطلب: 134

برگزاری سمینار اورژانس‌های ارولوژی در بیمارستان تأمین‌اجتماعی فارابی مشهد
سمینار اورژانس‌های ارولوژی با حضور بیش از 150 نفر از پزشکان متخصص ارولوژی، پزشکان عمومی و اورژانس شاغل در مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی خراسان رضوی و سایر مراکز درمانی مورخ 5 بهمن سال‌جاری در بیمارستان فارابی مشهد برگزار شد.


به گزارش اداره‌ کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، دکتر داود رمضانی رئیس بیمارستان فارابی مشهد، هدف از برگزاری این سمینار را ارتقای دانش پزشکان در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌های ارولوژی (سیستم ادراری و تناسلی) عنوان کرد.
وی با بیان اینکه بیمارستان فارابی، مراجعان دچار تروما (ضربه) و حوادث را پذیرش می‌کند، افزود: برگزاری سمینارهای اورژانس در رشته‌های مختلف از جمله جراحی مغز و اعصاب، قلب و ارولوژی از اقدامات درحال اجرای این بیمارستان است.
وی با اشاره به اهمیت اورژانس ارولوژی گفت: همه افراد در طول عمر خود به بیماری‌های کلیوی، مثانه، تصادفات، احتباس و عفونت‌های ادراری مبتلا می‌شوند.
رمضانی با بیان اینکه هم‌اکنون پیشرفته‌ترین جراحی‌های ارولوژی در بیمارستان فارابی مشهد انجام می‌شود، افزود: انجام جراحی‌های مختلف با روش لاپاراسکوپی توسط متخصصان برجسته این رشته از اقدامات منحصر به فرد این بیمارستان در شمال شرق کشور است.
رئیس بیمارستان فارابی مشهد اظهار داشت: در جراحی‌های ارولوژی به روش لاپاراسکوپی بدون اینکه شکم باز شود، جراحی با تعبیه چند سوراخ و ارسال تجهیزات به داخل بدن و با عوارض کمتر و موفقیت بیش از 99 درصد در این بیمارستان انجام می‌شود.
همچنین دکتر محمدرضا تیموری دبیر سمینار اورژانس‌های ارولوژی گفت: بهترین مایعات و نوشیدنی‌ها، آب است که هر فرد باید روزانه مقدار زیادی آب بنوشد.
وی سنگ کلیه را شایع‌ترین بیماری ارولوژی دانست و گفت: نوع درمان سنگ کلیه بسته به اندازه، مدت و محل قرار گرفتن آن با تشخیص پزشک انجام می‌شود و به ترتیب شامل دفع خود به خودی، سنگ‌شکن برون اندامی، سنگ‌شکن درون اندامی و جراحی است.
دکتر تیموری اظهار داشت: هم‌اکنون تمام عمل‌های ارولوژی به صورت پیشرفته (آندوسکوپی و لاپاراسکوپی) در بیمارستان فارابی مشهد متعلق به تأمین‌اجتماعی خراسان رضوی برای بیمه‌شدگان به طور رایگان انجام می‌شود.

 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha