زمان انتشار: ۱۳۹۱ سه شنبه ۲۶ دي ساعت 14:00 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۱/۱۰/۲۶ ساعت 14:00    تعداد بازدید: 75    کد مطلب: 168

مدیرکل تأمین‌اجتماعی مرکزی:
وصول 30 درصد مطالبات سازمان تأمین‌اجتماعی از کارفرمایان استان مرکزی
مدیرکل تأمین‌اجتماعی استان مرکزی گفت: در اجرای طرح قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان بدهکار، حدود 30 درصد مطالبات سازمان تأمین‌اجتماعی در این استان از واحدهای صنفی، تولیدی و صنعتی وصول شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، کیومرث طهماسبی در جلسه نشست اعضای کانون‌های شوراهای اسلامی کار استان مرکزی، ضمن بیان این مطلب، اجرای قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان بدهکار لغایت اسفند سال 90 را فرصتی مناسب برای کارفرمایانی دانست که کارگاه‌های آنان بابت اصل حق‌بیمه و 4درصد مشاغل سخت و زیان‌آور، دارای بدهی به این سازمان بوده‌اند.
وی با اشاره به اینکه گسترش بیمه‌های خاص باتوجه به سیاست دولت خدمتگزار و مجلس شورای‌اسلامی سبب شده که افراد و مشاغل جدیدی تحت‌پوشش بیمه‌ای این سازمان قرار گیرند، افزود: درحال‌حاضر در سطح استان مرکزی 271 هزار بیمه‌شده اصلی وجود دارد که با درنظر گرفتن افراد تحت‌تکفل آنان این جمعیت به 836 هزار نفر می‌رسد.
طهماسبی گفت: تا پایان آذر سال‌جاری تعداد 455 هزار و 23 نفر مستمری‌بگیر در این استان از مزایای بلندمدت سازمان تأمین‌اجتماعی استفاده نموده‌اند که از این تعداد بیش از 8هزار و 200نفر توسط قانون بازنشستگی پیش از موعد بازنشسته شده‌اند.
همچنین دکتر عدلی سرپرست مدیریت درمان تأمین‌اجتماعی استان مرکزی در این نشست، چشم‌انداز بخش درمان تأمین‌اجتماعی در این استان را دارای حرکتی رو به جلو و رشدی مثبت ارزیابی نمود.
وی تعداد مراجعین سرپایی به پزشکان در مراکز درمانی استان مرکزی در 8 ماهه اول سال‌جاری را 864 هزار و 859 نفر و تعداد مراجعین سرپایی به واحدهای پاراکلینیک را یک‌میلیون و 125 هزار و 149 نفر برشمرد و گفت: روزانه بیش از 8500 عمل جراحی در 3 بیمارستان ملکی این استان انجام می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: با تغییرات ایجاد شده و جذب نیروهای تخصصی در بیمارستان امام خمینی (ره) اراک موفق به ضریب اشغال تخت بیمارستان از 53 درصد به 85 درصد و در بخش MRI از حدود 400 مورد ماهانه به بیش از یک‌هزار مورد رسیده‌ایم.
دکتر عدلی افزود: همچنین ماهانه بیش از 700 عمل جراحی توسط متخصصان در بیمارستان امام خمینی (ره) اراک انجام می‌شود که این اقدامات منجر به کاهش بار هزینه‌ای قابل‌توجه برای سازمان تأمین‌اجتماعی شده است.
رئیس کانون هماهنگی شورای‌اسلامی کار نیز در این جلسه با بیان اینکه سازمان تأمین‌اجتماعی متعلق به بیمه‌شدگان، کارفرمایان و کارگران است، صیانت از این سازمان را وظیفه تمام بیمه‌شدگان دانست و گفت: اصلاح قانون تأمین‌اجتماعی در سطح کلان سازمان در این برهه از زمان ضروری است.
پوروفایی اظهار داشت: با شروع مدیریت دکتر مرتضوی، تحولات اساسی در سازمان تأمین‌اجتماعی از جمله دریافت مطالبات چندین ساله سازمان از دولت، شروع اصلاح قانون تأمین‌اجتماعی، معافیت مالیاتی و ایجاد شخصیت مستقل برای سازمان درحال انجام است که نشان از توان بالای مدیریتی وی دارد.

 

به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha