زمان انتشار: ۱۳۹۱ يکشنبه ۲۴ دي ساعت 13:27 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۱/۱۰/۲۴ ساعت 13:27    تعداد بازدید: 121    کد مطلب: 173

دکتر مرتضوی:
رسالت سازمان تأمین‌اجتماعی برگرفته از آموزه‌های قرآنی است
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی رسالت سازمان تأمین‌اجتماعی را برگرفته از آموزه‌های قرآنی دانست و افزود: مفاهیم اصلی و شالوده تأمین‌اجتماعی مبتنی بر تعاون، نوع‌دوستی و مساعدت‌های انسان‌دوستانه است که در وحی الهی و قرآن به آنها اشاره شده است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، دکتر مرتضوی در مراسم افتتاحیه چهاردهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان سازمان با بیان این مطلب گفت: در شرف انتخاب محل برگزاری مسابقات قرآن، مجموعه هتل همای سراسر کشور در شیراز، تهران، مشهد و بندرعباس به سازمان تأمین‌اجتماعی تحویل داده شد و سازمان خصوصی‌سازی سند مجموعه هتل‌های هما را به نام این سازمان منتقل کرد و بسیار خوب بود که مراسم چهاردهمین دوره مسابقات قرآن کریم به عنوان اولین مراسم رسمی سازمان در این هتل‌ها برگزار شود.
وی با تأکید بر اینکه از بین شهرهای دارای هتل هما، مشهد مقدس بهترین شهر کشور، محسوب می‌شود، افزود: ایام رحلت نبی اکرم (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) به عنوان بهترین ایام برگزاری این مسابقات انتخاب شد.
دکتر مرتضوی با اشاره به تهیه پیش‌نویس قانون جامع تأمین‌اجتماعی گفت: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و برنامه پنجم توسعه، دولت و سازمان تأمین‌اجتماعی مکلف به تهیه و ارائه قانون جامع تأمین‌اجتماعی شدند و درحال‌حاضر این پیش‌نویس تهیه شده و به همه استان‌ها و تشکل‌ها ارسال شده است و برای تکمیل آن همایشی برگزار خواهد شد تا از همه شرکاء و گروه‌ها نظرخواهی شود.
وی با اشاره به استقبال از مشارکت فعالانه همه گروه‌ها در بازنگری قانون تأمین‌اجتماعی اظهار داشت: از آنجا که شالوده تأمین‌اجتماعی مأخوذ از وحی الهی است از همه اساتید قرآنی و اندیشمندان علوم قرآنی دعوت می‌شود در تهیه این پیش‌نویس به مجموعه کمک کنند تا این قانون مملو از معارف قرآنی شود و پس از بررسی نهایی در دولت و مجلس، کشورهای اسلامی و همه جوامعی که خواهان تأمین‌اجتماعی مدرن و پیشرفته هستند، این قانون را ملاک و مرجع خود قرار دهند و در قانون‌نویسی خود از قانون جمهوری اسلامی ایران اقتباس کنند.
دکتر مرتضوی با تشکر و تقدیر از تلاش مسئولان و کارکنان در برگزاری مطلوب مسابقات اظهار امیدواری کرد: همه کارکنان سازمان تأمین‌اجتماعی در وظایف قانونی و الهی خود توفیق یابند.

 

به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha