زمان انتشار: ۱۳۹۱ سه شنبه ۱۹ دي ساعت 15:10 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۱/۱۰/۱۹ ساعت 15:10    تعداد بازدید: 46    کد مطلب: 184

مدیرکل تأمین‌اجتماعی آذربایجان‌شرقی:
بهره‌مندی بیش از 12 هزار کارگاه در آذربایجان‌شرقی از قانون بخشودگی جرائم
12هزار و 500 کارگاه صنعتی و تولیدی در استان آذربایجان‌شرقی با بهره‌گیری از قانون بخشودگی جرایم سازمان تأمین‌اجتماعی، بدهی‌های قطعی خود تا پایان سال 90 را تعیین تکلیف کردند.


به گزارش اداره ‌کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، نادر فضل‌زاده با بیان این مطلب گفت: مطالبات معوق اداره‌کل تأمین‌اجتماعی آذربایجان‌شرقی تا پایان اسفندماه 90، یکصد و 60میلیارد تومان بود که مبلغ 67 میلیارد تومان آن مربوط به جرایم کارفرمایان بوده است.
وی افزود: کارفرمایان این استان با ارائه بیش از 8هزار مورد پرداخت یکجا و 4هزار و 500مورد درخواست تقسیط تقریباً از 12 میلیارد تومان بخشودگی جرایم برخوردار شدند.
مدیرکل تأمین‌اجتماعی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه اجرای صحیح ماده 90 قانون تأمین‌اجتماعی رضایت و امنیت‌خاطر نیروی کار را تأمین می‌کند، اظهار داشت: رعایت مقررات باعث پیشگیری از حوادث ناشی از کار و بروز یا تشدید بیماری به دلیل ارجاع شغل نامتناسب با توانایی جسمی و روحی افراد می‌شود.
وی با اشاره به ماده 90 قانون تأمین‌اجتماعی تصریح کرد: افراد شاغل در کارگاه‌ها باید قابلیت و استعداد جسمانی متناسب با کارهای محوله را داشته باشند، لذا کارفرمایان مکلف هستند قبل از به کار گماردن نیروی کار زمینه معاینه پزشکی آنان را فراهم کنند.
وی گفت: درصورتی که پس از استخدام مشمولین ماده 90 قانون تأمین‌اجتماعی معلوم شود که نامبردگان درحین استخدام قابلیت و استعداد کار ارجاع شده به آنان را نداشته و کارفرما در معاینه پزشکی تعلل کرده و بیمه‌شده دچار حادثه شده یا بیماریش شدت یافته است، سازمان تأمین‌اجتماعی براساس ماده 50 قانون تأمین‌اجتماعی، هزینه‌های مربوطه را از کارفرما مطالبه و وصول خواهد کرد.
فضل‌زاده افزود: کارفرمایان می‌توانند با مراجعه به مراکز طب‌کار دارای مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی برای انجام معاینات اولیه کارکنان خود اقدام کرده و نتایج آن را برای درج در پرونده فنی بیمه‌شدگان تحویل شعبه تأمین‌اجتماعی مربوطه نمایند.

 

به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha