زمان انتشار: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۳ مرداد ساعت 16:18 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۵/۲۳ ساعت 16:18    تعداد بازدید: 23    کد مطلب: 86133

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان:
رشد 412 درصدی مبالغ تعهداتی در تامین اجتماعی گیلان
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان گفت: تامین اجتماعی در استان گیلان درسالجاری ماهانه بیش از 300 میلیارد تومان تعهدات به جامعه هدف خود ارائه می‌دهد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، جمیل حق پرست در نشست کارشناسی همکاران این مجموعه گفت: میزان پرداختهای تعهداتی استان از 633 میلیارد تومان در سال 92 به بیش از 1810 میلیارد در سال 96 و بیش از 810 میلیارد تومان در سه ماهه اول سالجاری افزایش یافته است که در مقایسه بیانگر رشدی 412 درصدی طی 6 سال است.

وی افزایش 200 درصدی میزان پرداختی حداقل مستمری ها و رشد 53 درصدی تعداد مستمری بگیران در تعهدات بلندمدت و بالا رفتن جمعیت بیمه شدگان در تعهدات کوتاه مدت را در کنار افزایش تعداد و ارقام پرداختی به مقرری بگیران اصلی ترین عوامل این رشد برشمرد.

حق پرست افزود : بر اساس گزارش‌های موجود درحال حاضر تامین اجتماعی استان با احتساب هزینه های بخش درمان، ماهانه بالغ بر 300 میلیارد تومان تعهدات به جامعه هدف ارائه مینماید که بیانگر رقمی معادل 10 میلیارد تومان در هر روز است.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در بخش دیگری از سخنان خود اذعان داشت : این میزان تعهدات در حالی انجام می‌پذیرد که منابع مالی ناشی از وصول حق بیمه ها در استان در شرایط خوب تنها حدود 70 درصد این هزینه‌ها را پوشش می‌دهد.

حق پرست با اشاره به اینکه تعداد مستمری بگیران تامین اجتماعی گیلان طی شش سال با بیش از 53 درصد رشد به 128000 نفر رسیده است، اظهار داشت: با افزایش گروههای بیمه ای تحت پوشش و اشاعه فرهنگ بیمه در قشرهای مختلف جامعه، تعداد بیمه شدگان اصلی تامین اجتماعی گیلان از 350 هزار و 322 نفر در سال 92 به 414 هزار و 375 نفر در خردادماه سالجاری افزایش یافته است که بیانگر رشد 18 درصدی طی شش سال است.

وی با بیان اینکه درهمین مدت تعداد مستمری بگیران تحت پوشش از 83 هزار و 259 نفر به به 127 هزار و 783 نفر افزایش نشان میدهد افزود : این رقم بیانگر رشدی 53 درصد است که خود نشان دهنده گسترش حجم تعهدات بلندمدت و نسبت آن در مقایسه با مبالغ ناشی از افزایش حق بیمه است.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در این گزارش با تحلیل نسبت پشتیبانی موجود بعنوان کمترین میزان در سطح کشور، اذعان داشت : تنها در مدت شش سال گذشته شاهد رشد سه برابری درصد افزایش مستمری بگیران به نسبت بیمه شدگان بوده‌ایم که عواملی همچون سالمندی استان، بالارفتن شاخص‌های سلامت و امید به زندگی، مهاجرت به گیلان پس از فراغت از کار بدلیل شرایط مناسب اقلیمی و... از مهمترین دلایل این تغییر است.

خاطر نشان میسازد درحال حاضر بیش از 415 هزار بیمه شده و افزون بر 128 هزار مستمری بگیر به اتفاق افراد تبعی خود تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان هستند.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha