شناسه خبر: 87397
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۰ شهريور، ساعت 13:12

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی  سازمان تامین اجتماعی، متن پیام دکتر جعفریان به شرح ذیل است:

هفدهم شهریور «مِنْ ایام الله» است... باید یادآوری کنید این «ایّام الله» را... از یاد نباید برود این ایّام‌الله، برای اینکه این ایامند که آدم سازند. (امام خمینی (ره))

         فضیلت بزرگداشت یاد و خاطره شهدا امری است که مکررا در کلام بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(رضوان الله علیه) و رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) مورد تاکید قرار گرفته است و بر امت اسلامی و آحاد شهروندان عزیز، فرض است که از کسانی که از وجود شریف خود گذشتند تا ایران برای ایرانی باقی بماند، تجلیل به عمل آورند. بنابراین توجه به حادثه 17شهریور و شهدای مظلوم آن، امری مستحسن و نیکو است، همچنان که مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) فرموده اند: "امروز فضیلت زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست" و ما نباید از این فضیلت غفلت کنیم.
       هفدهم شهریور سال 1357 در تاریخ انقلاب اسلامی، از جایگاه ویژه ای برخوردار است و علی‌رغم این که اعتراضات نیروهای انقلابی به وضعیت نابسامان سیاسی و اجتماعی حکومت پهلوی از سال 1342 آغاز شده بود اما گستردگی و حضور نیروهای انقلابی مصمم، جوان و با بصیرت، در هفده شهریور سال 1357، مبارزات علنی جدی تری را با رژیم به نمایش گذاشت. جایگاه هفده شهریور در انقلاب اسلامی، همچون نبرد بدر در تاریخ اسلام است، که طلیعه نوید بخش پیروزی و مبارزه با حکومتهای فاسد بود.
         در هر مبارزه و هر نهضتی، ابتدای حرکت، نقش تعیین کننده ای دارد، اگر شروع یک نهضت، با تمام توان، عزم راسخ و اتحاد انقلابیون صورت پذیرد، آن نهضت، قرین به موفقیت و پیروزی خواهد بود، چنانکه در یکصد سال پیش از انقلاب اسلامی، آرمانخواهی و مبارزه با استبداد، مسبوق به سابقه بوده است. نهضت مشروطه، مبارزات شهید مدرس و نهضت ملی کردن نفت به رهبری آیت الله کاشانی و دکتر مصدق، نمونه هایی از آزادیخواهی، قبل از وقوع انقلاب اسلامی بوده اند، که در آنها امکان برپایی حکومت تحقق پیدا نکرد. نقش رهبری حضرت امام خمینی (ره) و عزم راسخ انقلابیون، از عوامل مهم و تعیین کننده پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 بود و در همین راستا نقش 17 شهریور و مبارزین و شهدای مظلوم و گرانقدر آن، در به ثمر نشستن شجره طیبه انقلاب اسلامی، بسیار حیاتی بود.
       اینجانب فرارسیدن یوم الله هفدهم شهریور و شهادت مظلومانه مبارزین انقلابی در آن مقطع حساس تاریخ نهضت اسلامی را به پیشگاه ملت شریف ایران تبریک و تسلیت عرض می نمایم و از خداوند متعال تحقق آرمانهای مقدس انقلاب اسلامی، در سایه مجاهدتهای انقلابیون و منویات رهبری عزیز(مد ظله العالی) را خواستارم. 

 

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha