کد خبر: 174
امام جمعه مشهد:
همه مظلومیت‌های ائمه اطهار، به خاطر حفظ قرآن است
امام جمعه مشهد، قرآن کریم و اهل بیت را دو توصیه خاص پیامبراکرم (ص) دانست و افزود: گرایش به قرآن و ولایت‌مداری اهل بیت دو کفه سنگین در زندگی دینی و اجتماعی امت مسلمان است و این امتیاز برای قاریان و حافظان قرآن محفوظ است که گرایش به قرآن و ولایت‌مداری آنها آمیخته با هم است.

به گزارش اداره ‌کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، آیت‌الله علم الهدای در مراسم اختتامیه چهاردهمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان سازمان تأمین‌اجتماعی با اعلام این مطلب گفت: این حسن ابتکار مدیریت و مسئولان نهاد مقدس خدماتی تأمین‌اجتماعی در برگزاری مسابقات قرآن در ایام شهادت امام رضا (ع) را تقدیر می‌کنم.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: در طول تاریخ مقاومت سرسختانه ائمه اطهار (ع) دربرابر جریان‌های حاکم ظالم، نه امکان و نه فرصت را به منفعت‌طلبان داد که کوچکترین خدشه‌ای به قرآن کریم وارد کنند و مستکبران نیز نتوانستند هیچ‌گونه تحریف یا حذفی در این کتاب آسمانی ارزشمند به وجود آورند.
وی تصریح کرد: بزرگ‌ترین شاهراه تثبیت سلطه جریان‌های فرصت‌طلبانه و منفعت‌طلبانه جامعه حاکم ظالم، استخدام ارزش‌های مردم در تحکیم و تقویت مبادی قدرت متجاوزانه خود است.
وی با تأکید براینکه نظام حکومتی ما دینی و ولائی است گفت: در نظام اسلامی، اطول قطعی ما قابل تغییر و تبدیل نیست و به خاطر سلیقه‌های شخصی و مدیریت‌ها، اصول تغییر نمی‌یابند.
آیت‌الله علم الهدی با بیان اینکه تمام مظلومیت‌های ائمه اطهار(ع)، به خاطر حفظ و صیانت از قرآن کریم بوده است، افزود: ائمه اطهار (ع)، با مجاهدت و جانبازی‌هایشان دربرابر مطامع فرصت‌طلبان مانع تحریف اصول و قرآن شدند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به حرکت جهادی امام رضا (ع) تصریح کرد: بزرگ‌ترین حرکت جهادی آن امام همام که در کارنامه ایشان منعکس شده است، مقابله با تزویر و منحرف ساختن دین توسط مأمون بود، همانطور که امیرالمؤمنین (ع) با ذوالفقار اسلام را تعالی بخشید ثامن‌الائمه (ع) نیز دربرابر شیطنت‌های مأمون که در پی التقاط اساس دین با افکار دگراندیشی فلاسفه غربی بود ایستاد و مانع تحریف دین شد.
وی با اشاره به غربت امام رضا (ع) گفت: امیدوارم رأفت امام رضا (ع) در تکثیر توفیقات کارکنان سازمان تأمین‌اجتماعی مؤثر باشد.