کد خبر: 183
مراجعه 348 هزار نفر به مراکز درمانی ملکی تأمین‌اجتماعی سیستان و بلوچستان
مدیردرمان تأمین‌اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: در 6 ماهه اول سال‌جاری بیش از 348 هزار نفر به مراکز درمانی ملکی تأمین‌اجتماعی استان مراجعه و ویزیت شدند.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، دکتر محمدحسین اباذری با اعلام این خبر افزود: از این تعداد، بیش از 81 هزار نفر توسط پزشکان متخصص و 266 هزار نفر توسط پزشکان عمومی در مراکز یادشده ویزیت و درمان شدند.
وی با اشاره به اینکه در پایان 6 ماهه اول سال‌جاری 10هزار نفر در بیمارستان تأمین‌اجتماعی زاهدان بستری شدند، اظهار داشت: در همین مدت 3900 مورد عمل جراحی نیز در این بیمارستان انجام شده است.
دکتر اباذری با اشاره به خدمات پاراکلینیکی ارائه شده به بیماران و بیمه‌شدگان گفت: تا پایان شهریورماه 91، 58 هزار نفر از خدمات آزمایشگاهی، 9100 نفر از خدمات سونوگرافی استفاده کرده‌اند و 17 هزار نفر نیز در بخش رادیولوژی پذیرش شده‌اند.
وی افزود: در همین مدت درصد اشغال تخت‌های بیمارستان تأمین‌اجتماعی زاهدان 78 درصد و چرخش اشغال تخت 63 نفر شد.
دکتر اباذری خاطرنشان کرد: مدیریت درمان تأمین‌اجتماعی سیستان و بلوچستان با 161 تخت فعال در بیمارستان زاهدان و 7 درمانگاه در شهرهای زاهدان، زابل، خاش، سراوان، ایرانشهر و چابهار به بیمه‌شدگان و سایر مراجعان خدمات درمانی لازم ارائه می‌کند.