کد خبر: 201
مدیردرمان تأمین‌اجتماعی خوزستان:
اعتباربخشی بیمارستانی فرصتی برای استانداردسازی مراکز درمانی است
مدیردرمان تأمین‌اجتماعی خوزستان اعتباربخشی بیمارستانی را فرصتی برای استانداردسازی مراکز درمانی دانست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، دکتر داریوش پناهی‌زاده در همایش اعتباربخشی بیمارستانی که در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) اهواز برگزار شد با بیان این مطلب گفت: اعتباربخشی با کارکرد سنتی و بدون درنظر گرفتن اصول مدیریت نوین و پیشرفت‌های امروز پاسخ نمی‌دهد و می‌بایست تمام همت‌مان را به کار گیریم تا برابر استانداردها و نقشه راه کیفیت خدمات را بالا ببریم.
وی افزود: اگر استانداردها را رعایت نکنیم، دچار مشکل می‌شویم زیرا حوزه درمان مهم و استراتژیک است و ارائه خدمات در این زمینه همواره مورد توجه بیمه‌شدگان سازمان تأمین‌اجتماعی است.
وی اظهار داشت: کوچکترین قصور در بخش درمان قابل گذشت نیست، زیرا در این حوزه با جان انسان‌ها سروکار داریم و درصورت غفلت و آسیب‌دیدگی و یا فوت یک بیمار تمام تلاش‌های شما در طی سالیان خدمت زیرسئوال می‌رود.
دکتر پناهی‌زاده تصریح کرد: خدمتی در حوزه درمان قابل‌قبول است که طبق استاندارد و دقیق باشد که در این صورت ضمن ارائه درمان با کیفیت، رضایتمندی مخاطبان نیز به دست می‌آید.
وی با اشاره به آمار مراجعان در 6 ماهه اول سال 91، گفت: در 6 ماهه اول سال‌جاری، 31 هزار و 747 نفر در مراکز درمانی مدیریت درمان تأمین‌اجتماعی خوزستان بستری شده‌اند و 2میلیون و 860 هزار و 615 نفر نیز از خدمات درمانی سرپایی مراکز ملکی این مدیریت درمان استفاده کرده‌اند.
مدیردرمان تأمین‌اجتماعی خوزستان افزود: 14هزار و 472 نفر در 6 ماهه اول سال 91 در مراکز ملکی تأمین‌اجتماعی خوزستان تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند، 2هزار و 503 مورد زایمان طبیعی و 2هزار و 841 مورد سزارین نیز در این مراکز انجام شده است.